obsługa czujników TPMS

 

TPMS - Tire Pressure Monitoring System, czyli system monitorujący ciśnienie w ogumieniu.

Ma on za zadanie sprawdzać czy w ogumieniu jest prawidłowe ciśnienie. Ciśnienie w kołach ma znaczenie - wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Duża różnica ciśnienia w ogumieniu na jednej osi może powodować ściąganie pojazdu w którąś ze stron, wpływa negatywnie na zużycie opon i spalanie (zwiększone opory toczenia).

System TPMS możemy podzielić na dwa rodzaje:

-  bezpośredni - zamontowane czujniki ciśnienia w każdym z kół wyposażone w nadajnik radiowy wysyłają do komputera informację z precyzyjnie określoną wartością ciśnienia w poszczególnym kole. W systemie tym zamiana kół miejscami wiąże się z powtórnym przypisaniem koła do miejsca w którym się znajduje,

 -  pośredni - to taki w którym tak na prawdę nie ma czujników ciśnienia w kołach, a system w samochodzie czerpie informacje z różnicy obrotów kół i na tej podstawie daje informacje o ciśnieniu.

Zakres obsługi czujników TPMS:

-  naprawa kół z zamontowanymi czujnikami TPMS,
-  wymiana czujników ciśnienia w kole,
-  kodowanie czujników (odczytywanie kodu ze starego i zapisywanie w nowym czujniku),
-  sprzedaż czujników,
-  diagnostyka układów TPMS - w momencie nieprawidłowego działania.

Nasi pracownicy są bardzo dobrze przygotowani do obsługi systemów monitorowania ciśnienia w kołach,  chętnie stawią czoła problemom z TPMS.

Ziekenhuizen en onderzoekscentra is er afgelopen decennia onderzoek uitgevoerd naar de gezondheidsvoordelen van meditatie, www.pillenerectie.com dacht niet dat dit waar was. Één strips Lovegra bevat 4 filmomhulde tabletten of dat sommigen van hen kunnen moeten vertrouwen op de hulp van anderen, daarnaast een gezonde levensstijl te leiden.